Sağlık 6 Mayıs 2018, 12:00

Dereotu Kürü


Dereotu başlı başlına inanılmaz bir nebat olarak öğrenilmektedir. Bir hayli alanda kullanılan dereotu, doğru kullanıldığında sıhhat için verimli olmakla birlikte kilo vermeye de takviyecidir. Özellikle dereotu kürü uygulaması beden için detoks kalitesindedir. Dereotunun yalnızca bir avuç kadarı erişkinlerin günlük vitamin lüzumlarının büyük kısmını karşılamaktadır.

Günlük gereken C vitamininin %40’ını, A vitamininin %43’şöhreti, B6 vitamininin %3’şöhreti, demir mineralinin %10’unu ve magnezyum mineralinin %4’şöhreti 30 gram dereotu ile karşılamak muhtemeldir. E ve C vitaminleri bakımından zengin olan dereotu içeriğindeki maddeler ile tiroid işlevlerini tertip edebilmektedir. Bu sayede hipertiroidi veya guatr gibi, tiroid bezi hastalıklarının önüne geçmiş olmaktadır.

Dereotu kürü yapılırken tıbbi takviye sonlandırılmamalı, hakimiyetler ve uzman rehabilitasyonu aksatılmamalıdır. Dereotu kürü ile alakalı en yeni bilgileri İbrahim Saraçoğlu vermiş, uygulanışına müteveccih ayrıntıları anlatmıştır. Kumpaslı yapılan dereotu kürü uygulamasından sonra bedendeki pozitif başkalaşımı kısa vakitte fark edebilmek muhtemeldir.

Dereotu Kürü Nedir?

Esas maddesi dereotu nebatı olan sıhhat için verimli bir uygulamadır. Dereotu kürü, nebatı doğrudan harcamak biçiminde olabileceği gibi bazı karışımlarla da hazırlanarak harcanabilir. Dereotu kürü çoğu insan için verimlidir ama tüm nebatlarda olduğu gibi dereotunun kullanımıyla alakalı da dikkatli olunmalıdır.

Dereotu Kürü Nasıl Yapılır?

Tiroid tertip etmesi için yapacaksanız hekimin verdiği ilaçları kullanmaya devam ederek; sabah, öğle ve akşam öğünlerinde 1-2 dal dereotu harcamalısınız. Dereotunu, yemeğe başlamadan evvel yemeniz gerekmektedir. Bu uygulamaya en az üç ay süresince devam etmeli, netlikle aksatmamalısınız. Aynı uygulama hemoroid meseleyi için de yapılabilmektedir. Hemoroid hastalığı hakkında bilgi almak isteyenleri bu yazımıza alalım.

Kürde seçim edilecek dereotunun kesinlikle taze olması gerekir. Kurutulmuş mahsuller kür için uygun olmayacaktır. Hakimiyetleri aksatmadığınızda dereotunun verimli olduğunu ve bedellerinizde düzelme olduğunu görebileceksiniz. Anne sütünü artırmak için dereotu kürü yapılacaksa aynı uygulama yalnızca bir hafta süresince yapılmalıdır. Sonrasında küre son verilmeli ve beklenmelidir. İlerleyen yarıyıllarda tekerrür sütte eksilme olursa kür yeniden uygulanabilir.

Zayıflamak için Dereotu Kürü Nasıl Hazırlanır?

Bu besin de tıpkı maydanoz kürü gibi zayıflama iksiri olarak görülmektedir. Kürün sindirim sistemine tesiri, idrar söktürücü olması zayıflamak mevzusunda destekçi olabilmektedir. Zayıflamak için kullanılacaksa farklı bir uygulama yapmak gerekecektir. Bunun için bir bağ dereotu, bir tane limon ve bir kase yoğurda gereksiniminiz olacak. Dereotunu sirkeli suda bir müddet bekleterek tamamen temizlemesini sağlamalısınız.

Arınıldıktan sonra dereotunu ince ince kıymalısınız. Kıyılan dereotlarını bir kabın içine alarak üzerine bir limonu sıkmalısınız. Kaba en son bir kase yoğurdu ilave etmeli ve iyice karıştırmalısınız. Zayıflamak için dereotu kürünün hazırlanışı bu kadar kolaydır. Kürde kullanacağınız yoğurt, konut yoğurdu olursa kürün tesiri daha fazla olacaktır. Hazırladığınız kürün kapağını kapatarak yarım saat dinlendirdikten sonra harcayabilirsiniz. Yoğurt ve dereotu beraber zayıflamak için destekçi olurken, sıhhat için de verimli tesirleri olacaktır. Günün istediğiniz saatinde harcayabileceğiniz dereotu kürünü, sabah bir kadeh ılık su içtikten sonra, bir kase olacak biçimde yerseniz, yağlarınızın yakılmasında büyük katkı sağlayacaktır.

Dereotu Kürünün Verimleri Nelerdir?

Dereotu kürü tiroidi tertip etmek mevzusunda oldukça zaferlidir. Tiroid bezlerinizin süratli veya yavaş çalışması fark etmez. Her iki meselede de dereotu kürü uygulayabilirsiniz. Her iki vaziyette de verimli olabilmesi dereotu mucizesini sarihler kalitededir. Kürü yaptıktan sonra yapılan muayenelerde hekiminiz önerdiği taktirde tiroid ilaçlarınızdan tamamen kurtulabilir ya da ilaç kullanımını eksiltebilirsiniz. Dereotu kürünün bir değişik ehemmiyetli bereketi anne sütünü artırması üzerinedir. Emziren, özellikle de sütü az olan anneler dereotundan yararlanabilir.

Bu kür ayrıca hemoroid meselesi olanlar için de umut olmuştur. Basuru iyileştirici tesir göstermese dahi önlemek mevzusunda çok zaferlidir. Aralıksız tekerrür eden hemoroit meseleniz varsa dereotu kürünü kumpaslı olarak yapabilirsiniz. Ayrıca bu kürün sindirim sistemine de fayda ettiği öğrenilmektedir. Gaz yaradılışını yasaklayan dereotu kürü aynı zamanda idrar söktürücüdür.

İshal rehabilitasyonlarında, hormon tertip etmek için, adet kanamalarını kumpasa sokmak için dereotu kürü uygulayabilirsiniz. İçeriğindeki yüksek vitamin ve mineraller sayesinde kansere karşı gözeticiliği olduğundan dereotunu günlük beslenmeden de beceriksiz etmemek gerekiyor. Dereotu kürü harcandığında göz hastalıklarına, kemik ve diş meselelerine çözüm olabilmektedir. Bedenden zehirli maddelerin atılmasını sağlayan dereotu kürü, zehirlenme gibi gidişatlarda da bedeni arınmak için seçim edilebilir.

Dereotu Kürünün Hasarları Nelerdir?

Dereotu çok verimli bir nebat olduğundan dereotu kürü de aynı biçimde verimlidir. Ancak bazı vaziyetlerde kullanılması mahzurlu olabilmektedir. Dereotu içinde furocoumarin adlı bir madde bulunmaktadır. Bu madde bazı şahıslarda fotosensitivite başka bir deyişle ışığa duyarlılık gibi bir tesire neden olabilmektedir. Şayet güneşe çıktığınızda cildinizde alerjik özellikte bulgular görülüyorsa muhtemelen dereotu küründen de negatif etkileneceksiniz.

Sıradan koşullarda da çok hassas bünyesi olanlarda dereotuna karşı alerji oluşma olasılığı mevzubahisidir. Ek olarak dereotu kürü emziren anneler için ne kadar verimli ise hamileler için o kadar riskli olabilmektedir. Hamile iken dereotu kürü ya da doğrudan dereotu harcanması öneri edilmemektedir.

Gebelikte dereotu kürü imali mevzusunda öncelikle kesinlikle hekiminize danışmalısınız. Şayet hekiminiz onay verirse yapılacak dereotu küründen sonra anne adayı kesinlikle bedenini takip etmeli; beklenmedik bir vaziyet gördüğünde hekime gitmelidir. Dereotu kürü yapan herkes farklı sezdiğinde, muhtelif bulgular gördüğünde bir uzmana danışmalıdır.

Yazar Bilgileri

admin [email protected]
Yazar, henüz hakkında herhangi bir bilgi paylaşımında bulunmamış.

Yorum Yap