Sağlık 6 Mayıs 2018, 21:23
Karın ağrısına ne iyi gelir?

Karın ağrısına ne iyi gelir?


Karın sızısına ne iyi kazanç veya karın sızısı nasıl geçer konutta diyorsanız sizler için karın sızısına iyi gelen nebatsal rehabilitasyon usullerinden bahsetmek isterim. Karın sızısı nasıl geçer konutta diyorsan kendi…

Karın sızısına ne iyi kazanç veya karın sızısı nasıl geçer konutta diyorsanız sizler için karın sızısına iyi gelen nebatsal rehabilitasyon yöntemlerinden bahsetmek isterim.

Karın sızısı nasıl geçer konutta diyorsan kendi mücadelelerinle bu meseleyi çözmem olası. Öncelikle karın bölgesi sıcak yakalanmalı. Bunu sıcak su torbaları ile sağlayabilirsin. Beden ısınması beraber size bir gevşeme sağlayacaktır.

Karın sızısına iyi gelen başka bir usulde masaj yaparak acıyı eksiltmek. Karın bölgenize sağdan sola sonrasında bütün tersi olarak soldan sağa fazla bastırmadan dairesel olarak ovuşturun.

Sigara ve içki kullanımı karın sızısını artırır

Sigara ve içki, bedenimizin en büyük düşmanları arasındadır. Bir Hayli rahatsızlığın sebebi olan sigara ve içki kullanan şahıslarda karın sızılarıyla daha çok karşılaşırlar. Hasarlı madde kullanımı mide çeperini büyük ölçüde hasar verir. Bu da karın bölgemizde canımızı yakan dayanılmaz acılara neden olur.

Peki ne yapmalı!

Kesin bin kere duydunuz ama vazgeçmeniz gerekiyor. Yok vazgeçemem diyorsan sigara ve içki kullanımı en minimum seviyeye sürüklemeniz gerekir.

Karın sızısını tetikleyen mahsuller yalnızca hasarlı maddeler mi? Yok tabii ki bir hayli etmen olduğu gibi pul biber, acı biber, karabiber, kızartmalar ve çok yağlı yiyecekler gibi mahsullerde gelmektedir.

Midenizi fazla dolu yakalamakta karın sızısına neden olacaktır. Midenizi olası oldukça hafif tutun. Ağır yemek yerine bol bol salata harcayıp taze meyve suları içebilirsiniz.

Ağır iki iftihar et öğlen, akşam yerine bunu 4-5 hafif iftihar et olarak ayıra ayıra yemeye çalışın.

Karın sızıların başlıca nedenleri nelerdir?

Karın sızısı iyi gelen nebatsal teklifler

 • Bir tutam kuru veya yaş nane bir adet tam limon, parçalara bölüp kaynatılarak suyu içilir.
 • Portakal kabuğu Rezene, aynı ölçüde karıştırılıp kaynatılarak suyu içilir.
 • 100 gr. çörek otu 1 kilogram. bala karıştırılıp aç karnına 1 yemek kaşığı sızı olduğu zaman yenir.
 • Papatya, biberiye, lavanta, mentollü nane, fesleğen, mürver çiçeği, yarpuz çiçeği, ayrı ayrı veya bir kısmı karıştırılıp çay gibi içilir.
 • Biberiye yağı, kekik yağı, ufak çocukların göbeğine veya ayakaltına sürülür. Büyüklere 1 fincan suya 10 damla damlatılıp içilir.
 • Bir ölçü tatlı badem içi havanda vurulmak su­retiyle ezilip süt ile karıştırılarak içilir. Özellikle bebeklerin ka­rın sızısı için verimli olur.
 • Bir çay fincanı kaynar suyun içine bir çay kaşığı nane ve kü­çük bir parça limon kabuğu katılıp demlenmesi için kısa bir müddet beklendikten sonra süzülerek günde üç öğün birer çay fincanı içilir.
 • Bir çay fincanı kaynar suyun içine ince kıyılmış bir çay kaşığı acı pelin katılıp soğuduktan sonra ağalı vaziyetlerde yu­dum yudum aç karnına kullanılır.
 • Bir çay fincanı kaynar suyun içine bir çay kaşığı tarçın katılıp demlenmesi için kısa bir müddet beklendikten sonra süzüle­rek günde üç öğün birer çay fincanı içilir.
 • Bir su kadehi soğuk suyun içine bir çay kaşığı benekli yılanyastığı katılıp sekiz saat beklendikten sonra, süzülerek, her Öğünden evvel ve sonra birer yudum olmak üzere günde altı yu­dum ve her seferinde kadeh, sıcak suyun içinde ısıtılarak içilir.
 • Bir çay fincanı kaynar suyun içine ince kıyılmış bir çay kaşığı anason katılıp demlenmesi için kısa bir müddet beklendikten sonra süzülerek günde üç öğün birer çay fincanı içilir.
 • Bir çay fincanı kaynar suyun içine ince kıyılmış bir çay kaşığı san şebboy katılıp soğuduktan sonra sızılı vaziyetlerde günde üç çay kaşığı aralıklarla birer çay kaşığı olarak kullanılır. Daha büyük dolarlarda kullanılması nebatın zehirli olmasın­dan dolayı mahzurludur.
 • Bir çay fincanı kaynar suyun içine ince kıyılmış bir çay kaşığı şahtere katılıp demlenmesi için kısa bir müddet beklendikten sonra süzülerek günde üç öğün birer çay fincanı içilir.
 • Bir çay fincanı kaynar suyun içine ince kıyılmış bir çay kaşığı raziyane katılıp demlenmesi için kısa bir müddet beklendik­deri sonra süzülerek günde üç öğün birer çay fincanı içilir.
 • Bir litre suyun içine bir adet orta kocamanlıkta çam kozalağı ka­tılıp kaynatılmasının ardından süzülerek günde üç öğün birer çay fincanı içilir.
 • Bir litre üzüm sirkesinin içine, havanda iyice vurulmuş olan 3/4 anason katılıp kaynatılmasının ardından, süzülerek elde edilen anason posası alınıp üzerine yârim kahve fincanı yakılmış ve hırpalan­müş bir çorba kaşığı şap ilave ettikten sonra, iyice karıştırılarak pak bir tülbent ’in arasına konulup karın bölgesinin üzerine bağlanır.
 • Havanda hırpalanarak toz haline getirilmiş olan bir çay kaşı­ğı çörek otu ile bir tatlı kaşığı süzme bal karıştırılıp macun hali­ne getirildikten sonra yenilir.
 • Bir çay fincanı kaynar suyun içine bir çay kaşığı papatya katılıp demlenmesi için kısa bir müddet beklendikten sonra süzüle­rek günde üç öğün birer çay fincanı içilir.
 • Havanda hırpalanarak toz haline getirilmiş olan bir çay kaşı­ğı tarhun tohumu ile bir tatlı kaşığı süzme bal karıştırılıp macun haline getirildikten sonra yenilir.
 • Bir adet kocaman baş soğan mikser desteğiyle bunaldıktan sonra elde edilen suyu bir kahve fincanı suyun içine bir çay kaşığı ka­tılarak içilir.
 • Karnın üzerine iki kat havlu koyulup üzerinde dargın ütü dolaştırılır.
 • Bal ve tarçın mide sızısına ve mide ülserine karşı oldukça bereketlidir.
 • Nane, durgunlaştırıcı tesiri ile mide sızılarına iyi kazanç.
 • Papatya çayı da mide sızısını kesmeye destekçi olur.

Şunu da belirteyim her hastalıkta olduğu gibi ilk öncelik hekiminize danışmak olmalıdır. Karın sızısına ne iyi kazanç yazısındaki bilgiler, kolay karın sızısı sürükleyen bireyler için nebatsal önerilerdir. Sızılarınız şiddetliyse lütfen ilk hekiminize mesele ve hekim nasihati olmayan bir ilacı kullanmayın lütfen. Sağlıcakla kalın.

Çocuklarda Karın Sızılarının Sebepleri

Anne babayı en çok telaşlandıran gidişatlardan bir tanesi çocuklarda görülen karın sızılarıdır. Karın sızısı bir çok nedenden kaynaklanabildiği gibi gelecek hastalıkların habercisi olur. Bu hastalıklar çok ciddi bir sıhhat problemi olmasa da ciddiye almakta fayda var. İşte çocuklarda görülen karın ağlarının başlıca nedenleri:

 • Kabızlık çocuklarda uzun süreli karın sızısına sebebiyet verir.
 • Çocuklarda bağırsak ve mide enfeksiyonları pek sık görülür. Bu enfeksiyonlar birliktesi ishal, ateş ve kusmayı getirir.
 • Gaz sancısı da karın sızısına sebebiyet verir.
 • Tavuk, et, balık gibi yiyeceklerin harcanması neticeyi çocuklarda yiyecek zehirlenmesi görülebilir ve karın sızısı alana kazanç. Bunu ishal takip eder.
 • Psikolojik sızılar
 • Hepatit

Bebeklerde Karın Sızıdene Ne İyi Kazanç?

Yaşamın keyif kaynaklarından biri olan bebekler, çok hassas canlılar olarak dünyaya gelmektedir. Yediklerinden giydiklerine kadar dikkatli davranmak, bebeklerin çok daha uygun şartlarda büyümesine destekçi olacaktır. Bebeklerin karın sızısı sürüklemeleri, kimi zaman natürel karşılanması gereken bir gidişattır. Genellikle gaz sıkışmasından dolayı oluşan bu sızıları gidermek için bebek masajı uygulamak gerekecektir. Bebeklerin birkaç ay geçene kadar bu problemle karşılaşmaları çok sıradandır. Sindirim sisteminin bütün olarak işlevini yerine getirmemesi, gaz sıkışması problemini, dolayısıyla karın sızısını birliktesi getirecektir.

Bebeklerin gaz sıkışmasından dolayı yaşadıkları karın sızıları, kolay masaj teknikleriyle giderilebilmektedir. Her karın sızısının bu nedenden ortaya çıkacağı da düşünülmemelidir. Devamlı ve şiddetli karın sızısı, kimi zaman hastalıkların habercisi olabilir. Çok ender olarak görülse de karın sızısının nedeni apandisit bile olabilir. Sızının şiddetli ve kronik hale gelmesi, hekime müracaat etmeniz gerektiğini işaret etmektedir. Onun haricinde norma karın sızısının çözümü, yukarıyada da bahsedildiği üzere bebek masajından geçmektedir.

Kaynak: https://www.ipuclarim.com/karin-agrisina-iyi-gelecek-pratik-dogal-bilgiler/

Karın sızısına ne iyi kazanç?

 

Yazar Bilgileri

admin [email protected]
Yazar, henüz hakkında herhangi bir bilgi paylaşımında bulunmamış.

Yorum Yap